• Najväčší herný progres: Štefan Nagy

27. kolo: OFK Čifáre - ŠK FC Paňa 1:1 (1:1)

Góly: M.Kováč

Zostava: M.Mráz - P.Fonody (Š.Polcsák), E.Hudik, Š.Nagy -  K.Žák (R.Jakab), J.Ferenc, T.Fonody, I.Kajsík - M.Kováč - P.Maron (G.Czapala), M.Keszeg

Komentár:  Celý zápas sa niesol vo vyrovnanom výkone oboch mužstiev, čoho výsledkom bol aj konečný stav 1:1. Skóre zápasu otvoril v 14.minúte hosťujúci A.Gunda, kedy hostia využili zlý odkop domáceho brankára M.Mráza. Domácim sa podarilo vyrovnať v 40.minúte, kedy M.Kováč využil výhodu pokutového kopu po faule na M.Keszega. V druhom polčase mali obe mužstvá viaceré príležitosti na strelenie gólu, ale proti boli buď brankári oboch mužstiev alebo nepresnosť na kopačkách hráčov. Posledný zápas sezóny, ktorú sme ukončili na výbornom 2.mieste, je teda za nami a teraz budeme čakať, čo sa udeje v súťažiach ObFZ Nitra, keďže sa už dlhšie šušká o možnej reorganizácii, ktorá nás možno posunie aj do vyššej II.B Triedy ..... Nechajme sa teda prekvapiť :)

Hráč zápasu z minulého týždňa: Ján Ferenc

26.kolo: OFK Čifáre - Tekovské Nemce 3:1 (1:1)

Góly: M.Kováč 3

Zostava: M.Mráz - Š.Polcsák(M.Imre), V.Toman, E.Hudik, Š.Nagy - K.Žák, J.Ferenc (T.Fink), T.Fonody, I.Kajsík - M.Kováč, M.Keszeg(P.Maron)

Komentár: V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Skóre otovoril v 9.minúte hosťujúci kanonier A.Štuller. Domácim sa podarila rýchla odpoveď, keď sa už o 4 minúty presadil svojim prvým gólom v zápase M.Kováč. V prvom polčase ešte hosťujúci brankár zmaril viacero našich šancí, za mienku stojí hlavne umiestnená strela T.Fonodyho , ktorú brankár hostí s námahou vytlačil. V poslednej minúte prvého polčasu ešte zahodil veľkú šancu M.Kováč, ale odkrytú bránku hostí tesne minul. V druhom polčase sme zlepšili hru a hostí sme k ničomu vážnejšiemu nepustili. Najprv v 51. minúte nepremenil po rohu svoju šancu M.Keszeg. V 58.minúte si na kraji ihriska loptu k priamemu kopu položil M.Kováč a misky váh otočil na našu stranu - 2:1. V závere zápasu po spolupráci K.Žáka a P.Marona dovŕšil svoj "hetrik" M.Kováč, keď prestrelil hosťujúceho brankára. Dnešné víťazstvo má má pre nás veľkú cenu, keďže sme si zabezpečili druhé mesto v tabuľke a nášho súpera z T.Nemiec sme porazili vôbec prvý krát v histórii :)

Hráč zápasu z minulého týždňa: Štefan Nagy

25. kolo: TJ Lev V. Vozokany - OFK Čifáre 0:1 (0:1)

Góly: M.Keszeg

Zostava: M.Mráz - Š.Polcsák(T.Fink), V.Toman, R.Jakab, Š.Nagy - G.Czapala(M.Imre), J.Ferenc, E.Hudik, I.Kajsík -  M.Kováč, M.Keszeg(P.Maron)

Komentár: Prvú šancu v zápase mali domáci, ale náš brankár si z nepríjemnou strelou poradil. V 6.minúte vystrelil M.Keszeg a domáci obranca si strelu stečoval do vlastnej brány - 0:1. V 20.minúte náš brankár fauloval domáceho hráča, obdržal aj žltú kartu a nasledoval pokutový kop. Domáci hráč však 11tku nepremenil, loptu prekopol nad bránu. V 34.minúte mal sľubnú šancu Š.Polcsák,ale jeho strela mierila mimo brány. V prvom polčase ešte domáci brankár vytlačil strely I.Kajsíka a J.Ferenca. Hneď v druhej minúte druhého polčasu nepremenil obrovskú šancu hlavou M.Keszeg. Domáci pohrozili v druhom polčase dvoma hlavičkami,ale skóre naďalej ostávalo 0:1. V 69.minúte domáci brankár s námahou vytlačil priamy kop E.Hudika. Do konca zápasu sme mali ešte zopár šancí (J.Ferenc, P.Maron), no skóre sa už do konca zápasu nemenilo.

Hráč zápasu z minulého týždňa: Igor Kajsík

24. kolo: OFK Čifáre TJ Neverice 3:0 (3:0)

Góly: I.Kajsík 2, M.Keszeg

Zostava: M.Mráz - P.Fonody, V.Toman, E.Hudik, Š.Nagy - K.Žák (G.Czapala), J.Ferenc(T.Fink), T.Fonody, I.Kajsík - M.Kováč, M.Keszeg(P.Maron)

Komentár: V daždivom počasí sa hralo v prvom polčase viac-menej na bránku hostí, čoho výsledkom bolo skóre 3:0, keď sa dvoma peknými gólmi prezentoval Igor Kajsík a jeden presný zásah dosiahol Marek Keszeg. Skóre po prvom polčase mohlo byť ešte vyššie, lenže proti bol rozhodca, ktorý nám jeden gól neuznal. V druhom polčase úroveň zápasu upadla, domáci ani hostia už nič vážnejšie nevymysleli a tak sme si pripísali ďaľšie 3 dôležité body k druhému miestu v tabuľke.

Hráč zápasu z minulého týždňa: Celé mužstvo OFK Čifáre

23. kolo: TJ Žitavce - OFK Čifáre 1:1 (1:0)

Góly: J.Ferenc

Zostava: M.Mráz - P.Fonody, V.Toman, E.Hudik, Š.Nagy - G.Czapala(Š.Polcsák), J.Ferenc, T.Fonody, I.Kajsík - M.Kováč, M.Keszeg(R.Jakab)

Komentár: Začalo to ako vyrovnaný zápas s miernym tlakom z našej strany. Paradoxne sme však dostali prvý gól - po štandartnej situácii sa presnou hlavičkou presadil "Becher". Po polčase sme jasne dominovali, naša záloha hrala krásne kombinačne a domáci sa zmohli len na nakopávanie lôpt. Po menšom výlete E. Hudika ktorý si narazil loptu s J. Ferencom a následne mu ju naservíroval na vyrovnávajúci gól. Gól nás posmelil a vytvorili sme si zopár ďalších šancí. Skórovať mohli M. Keszeg a Š. Polcsák ale ich strely mierili vedľa. Posledných 10 minút sa viac menej dohrávalo, nikto nechcel inkasovať zbytočne. Odchádzame s bodom, aj keď by sme si 3 body právom zaslúžili. Za tento výkon sa nemusíme hanbiť, práve naopak pochvala patrí každému jednému hráčovi na ihrisku. Len tak ďalej!!!

28. kolo(predohrávka): FO Agrotaj Tajná - OFK Čifáre 1:2 (0:1)

Góly: I.Kajsík, M.Kováč

Zostava: M.Mráz - P.Fonody, V.Toman, Š.Nagy I.Kajsík -G.Czapala(Š.Polcsák), E.Hudik, T.Fonody, K.Žák - M.Kováč, M.Keszeg(P.Maron)

Komentár: Duel prebiehal v dobrom tempe, domácich sme nepúšťali do vážnejších šancí. Ako prvý potočil obranu Tajnej Igor Kajsík a skóroval. Hru sme mali do konca prvého polčasu pod kontrolou a dobíjali sme domácu svätyňu. Gól sa nám vsietiť nepodarilo a tak sme išli o šatní s jednogólovým náskokom. Po polčase sme naďalej dominovali, no súper strelil šťastný gól, keď centrovaná lopta zmenila smer a skončila v našej bráne. Dlho sme nečakali a opäť sme šli do vedenia, keď dostal prihrávku do behu Marek Kováč a chladnokrvne prestrelil "Oda". V šanci sa ocitol aj Gabriel Czapala, no mieril mierne nad. V závere bol v pokutovom území faulovaný Marek Kováč, no rozhodca penaltu nenariadil a odpískal koniec zápasu. Síce vydreté ale povinné 3 body máme a hor sa na Žitavce.

Hráč zápasu z minulého týždňa: Tomáš Fonody

22. kolo: OFK Čifáre - FK OcÚ Babindol 5:0 (1:0)

Góly: M.Kováč 4, J.Ferenc

Zostava: M.Mráz - P.Fonody, E.Hudik, J.Krizsán (V.Toman), Š.Nagy -K.Žák(G.Czapala), J.Ferenc, T.Fonody, I.Kajsík- M.Kováč, M.Keszeg(P.Maron)

Komentár: Začiatok duelu sme odohrali proti vetru, aj preto obrana hostí celkom odolávala. Do vedenia sme sa dostali po famóznej akcii tria T.Fonody - M.Keszeg - M.Kováč. V prvom polčase sme kombinačne demolovali súpera, no nepodarilo sa nám skórovať z viacerých vyložených šancí. V druhom polčase nás poslal do dvojgólového vedenia Marek Kováč po spornej situácii, keď hosťujúcemu brankárovi uchmatol loptu spomedzi rúk. Za zmienku stojí gól J.Ferenca, po ktorom sa ozýval obrovský aplauz, všetci sme mu ho dopriali :) Tento zápas bol generálkou na náš "anglický týždeň", keď za 8 dní odohráme 3 majstrovské zápasy. Najbližší Štvrtok 8.8.2014 na Tajnej.

Hráč zápasu z minulého týždňa: Michal Mráz

21. kolo: OFK Čifáre - FO Agrotaj Tajná 2:0 (1:0)

Góly: Š.Nagy,  M.Kováč

Zostava: M.Mráz - Š.Nagy, E.Hudik, V.Toman, I.Kajsík -K.Žák(T.Fink), J.Ferenc, T.Fonody,G.Czapala(R.Jakab) - M.Kováč, M.Keszeg

Komentár: Počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou,  hostí sme nepustili vážnejšej šance okrem jednej z ktorej nastrelili brvno. Ako prvý sa za domácich presadil Štefan Nagy ktorý doklepol strelu Mareka Kováča. V druhom polčase sa po peknej akcii dostal k zakončeniu z uhla M. Kováč, brankár strwlu vyrazil pred seba a sám strelec skóroval. Domáci kapitán zabránil vznikajúcej šanci rukou a Tajná hrala v oslabení.  Nasledne sme si vytvárali pekné šance,  no bez golového efektu. A tak sa tešíme z 3-bodov a pripravujeme sa na budúcotýždňový hodový zápas.

Hráč zápasu z minulého týždňa: Ernest Hudik.

20. kolo: ŠK FC Paňa - OFK Čifáre 1:0 (0:0)

Zostava: M.Mráz - P.Fonody, J.Krizsán(Š.Nagy), V.Toman, I.Kajsík - J.Ferenc, E.Hudik, T.Fonody. K.Žák(G.Czapala) - M.Kováč, M.Keszeg

Komentár: Úvodných 15 minút patrilo nám, kontrolovali sme loptu a vyhrávali sme väčšinu súbojov. Neskôr sa zranila opora našich zadných radov J.Krizsán(prajeme skoré uzdravenie). Od tohto momentu začali domáci hru vyrovnávať a vytvorili si niekoľko nebezpečných šancí. V druhom polčase to bolo naďalej vyrovnané, no nedokázali sme premeniť naše šance, trafili sme aj konštrukciu bránky. Potom zaúradovalo staré známe nedáš dostaneš, keď po offside skórovali domáci. Hnevali sme sa na rozhodcu, ale za prehru nemôže on, ale my. Preto musíme niečo zmeniť a začať viac makať. POME ČIFÁRE!!!

Hráč zápasu z minulého týždňa: Štefan Nagy.

19. kolo: TJ Družstevník Tekovské Nemce - OFK Čifáre 5:2 (2:0)

Góly: M. Kováč, Š. Nagy

Zostava: M.Mráz - P.Fonody, V.Toman, R.Jakab, J.Krizsán - J.Ferenc(K.Žák), E.Hudik, T.Fonody, G.Czapala (Š.Nagy) - M.Kováč, M.Keszeg (T.Fink)

Komentár: V bojovnom a tvrdom zápase si vypracovalo viac šancí domáce mužstvo z ktorých väčšinu aj premenilo. Hostia sa strelecky presadili až v druhom polčase, keď už bolo "rozhodnuté". Výborným výkonom sa blysol hosťujúci Štefan Nagy, ktorý za 25 minút najprv na jeden gól prihral a následne takmer od vlastného pokutového územia skóroval z priameho kopu. Domáci hrali až prehnane tvrdo a zákerne, mali vidieť aj 2 červené karty, no rozhodca zostal milosrdný. A tak pokračujeme v nešťastnom príbehu s Tekovkými Nemcami, s ktorími sme ešte nevyhrali...snáď nabudúce.

Hráč zápasu z minulého týždňa: M.Mráz.

18. kolo: OFK Čifáre - TJ Lev Veľké Vozokany 1:0 (0:0)

Zostava: M.Mráz - P.Fonody(T.Fink), J.Kriszán, R.Jakab, M.Imre(Š.Nagy) - J.Ferenc, T.Fonody, E.Hudik, G.Czapala - M.Kováč(K.Žák), M.Keszeg

Komentár: V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, aj keď herne boli lepšie na tom hráči V.Vozokán. Šance na skórovanie mali obe mužstvá,ale ani jednému z nich sa gólovo presadiť nepodarilo. V druhom polčase domáci zlepšili hru a odmenou pre nich bol gól v 68. minúte, keď sa domáci útočník Marek Keszeg, sám proti hosťujúcemu brankárovi nemýlil. Po góle pokračoval vyrovnaný zápas so zlepšenou hrou domácich, no skóre sa už do konca zápasu nemenilo a týmto víťazstvom sme sa dostali na tretie miesto v tabuĺke práve na úkor nášho dnešného súpera.

Hráč zápasu z minulého týždňa: M.Kováč

17. kolo: TJ Neverice - OFK Čifáre 0:7 (0:2)

góly: Marek Kováč 6, Peter Maron

zostava:
M.Mráz - P.Fonody, V.Toman, R.Jakab, Š.Nagy - K.Žák (P.Ďurček), E.Hudik, T.Fonody, G.Czapala - P.Maron, M.Kováč

Do Neveríc sme prišli v oslabenej zostave,keď nám zo základu chýbala až štvorica stabilných hráčov. Predzápasové udalosti však nepustili na ihrisko štvoricu domácich hráčov a tí mali nečakané problémy so zostavou. V prvom polčase sa 2 krát presadil Marek Kováč, druhý gól vsietil z pokutového kopu. V druhom polčase pokračoval jeho gólový koncert, keď sa do bránky domácich trafil celkovo 6 krát!!! Siedmy gól Čifár pridal Peter Maron.

Najlepší hráč z minulého kola: Michal Mráz a Ján Ferenc

16. kolo: OFK Čifáre - TJ Družstevník Žitavce 0:1 (0:1)

Zostava: M.Mráz - P.Fonody, J.Krizsán, M.Imre, I.Kajsík (R.Jakab) - J.Ferenc, E.Hudik, T.Fonody, G.Czapala (K.Žák) - M.Kováč, M.Keszeg (P.Maron)

S lídrom tabuľky sme odohrali vyrovnaný zápas, po ktorom by sme kľudne mohli tvrdiť,že tento zápas bol "remízový". V prvom polčase sme nevyužili viaceré gólové šance (M.Kováč, E.Hudik) a trest v podaní inkasovaného golu prišiel v 40. minúte,keď sa gólovo presadil hosťujúci Patrik Černák. V druhom polčase sme sa snažili skóre vyrovnať, lenže dobre hrajúca hosťujúca obrana nám to nedovolila. Po góle volala hlavne šanca M.Kováča, ktorá nebola ďaleko od gólu. Do konca zápasu sa už ani jedno mužstvo nedokázalo gólovo presadiť, a tak líder tabuľky aj naďalej ostáva bez prehry a z našej pôdy si zobral všetky 3 body.

Hráč zápasu z minulého kola(podľa ankety): Marek Kováč

15. kolo: FK OcÚ Babindol - OFK Čifáre 1:2 (1:1)

góly: 23. M.Kováč, 70. G.Czapala

zostava: M.Mráz - P.Fonody, J.Krizsán, R.Jakab, I.Kajsík,  - G.Czapala (V.Toman), T.Fonody, E.Hudik, K.Žák (P.Maron) - M.Keszeg, M.Kováč

V prvom jarnom kole sa hralo vo veternom počasí,čo sa odzrkadlilo aj na kvalite celého zápasu. Prvý gól zápasu padol v 23. minúte,keď si na center M.Keszega dobre vyskočil M.Kováč. Domáci,ktorí hrali prvý polčas s vetrom, o pár minút po našom góle vyrovnali. V druhom polčase pokračoval boj s vetrom a o jediný druhopolčasový presný zásah sa v 70.minúte, po slabom odkope domácich, postaral G.Czapala. Do konca zápasu už viac gólov nepadlo,aj keď šance boli,hlavne na našej strane. Dôležité je,že sme u posledného tímu bodovali naplno a nezostáva nám nič iné,len toto víťazstvo potvrdiť v budúcotýždňovom domácom "derby" zápase proti prvým Žitavciam,ktoré ešte v tejto sezóne neprehrali ani raz.